O nás
O nás

Krakonošovy dobroty

Zabývali jsme se přes 20 let výrobou užitkové a okrasné keramiky, což doceňují naši zákazníci i v dnešní době. Ze zdravotních důvodů jsme před 4 lety začali podnikat v oblasti prodeje léčivých a chuťově ojedinělých produktů z Krkonoš a nejen z nich. Pro naše zákazníky vybíráme výrobky nejvyšší jakosti od renomovaných výrobců tuzemských i zahraničních, za jejichž kvalitu ručíme. Naše firma se mimo jiné specializuje na výrobky z brusinek, jejichž léčivé a mnoha generacemi ověřené účinky lidstvo teprve doceňuje.

Zaručujeme, že bedlivě střežíme a neustále kontrolujeme kvalitu výrobků našich dodavatelů. A věříme, že budete spokojeni i VY!!!!

Pro naše milé zákazníky něco málo o Krkonoších.

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky.

Leží v severních Čechách na jihu polské části Slezska s nejvyšší horou Sněžkou 1602 m n. m..

Podle pověstí střeží Krkonoše bájný duch a strážce hor Krakonoš, někdy též nazývaný Rýblcoul (německy Rubezahl) v polské části Krkonoš Liczyrzepa. Pro svou malebnost a čistou přírodu jsou Krkonoše od pradávna až do dnešních dob vyhledávanou lokalitou k odpočinku a relaxaci návštěvníků z Čech i ze zahraničí.

Kdo je jednou navštíví, ať v létě neb v zimě, rád se vrací.

Již od r. 1909 je tradicí zhotovení sochy Krakonoše ze sněhu na náměstí v Jilemnici - malebném to městečku v samém srdci hor.

Tradičními a vyhledávanými pokrmy v celých horách jsou určitě kyselo, sejkory a hubník který nesmí chybět na vánočním stole žádného horala.

Přikládáme recepty na výše uvedené pochoutky, při kterých můžete použít i námi nabízené suroviny.

Brusinkové království

Brusinka, královna v léčení

Brusinka by měla být důležitou součástí našeho jídelníčku a to pro své jedinečné složení.

Obsahuje velké množství účinných látek, které slouží k ozdravení organismu. Má silné antioxidační účinky, takže skvěle pročišťuje organismus od škodlivých látek. Z toho vyplývá vysoká ochrana před nádorovými onemocněními. Brusinka napomáhá k prevenci při kardiovaskulárních onemocněních. Její vlastnosti mají příznivý vliv na mozkové buňky, zároveň zpomalují proces stárnutí a odumírání mozkových buněk, a tímto snižují riziko Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby.

Nesmíme zapomenout na jednu z nejdůležitějších vlastností a tou je pročišťování močových cest. Chrání ledviny a močové cesty od zánětů. Je výborným pomocníkem s bojem při virovém onemocnění.

Rovněž slouží jako antidiabetikum, což ocení hlavně pacienti nemocní cukrovkou.

Věříme, že s naší širokou brusinkovou nabídkou budete spokojeni.

ZjhiMzZjZ